Rdeči ahat – zgodovina
Svoje ime ahat dolguje reki Agate na Siciliji. Zaradi številnih domiselnih oblik in barv je bil ahat že od antičnih časov eden najbolj iskanih kamnov za izdelavo nakita.
Rdeči ahat je bil skozi zgodovino znan kot kamen bojevnikov. Ne glede na to, na kateri strani so bili, bi vojaki nosili ta kamen, da bi se izognili poškodbam med bitko. Ognjeni dragulj z neverjetnimi lastnostmi, ognjeni ahat je edinstven kamen, ki že stoletja navdušuje navdušence nad dragulji, naravne zdravilce in zbiratelje.
Svetlo obarvan kamen ognjenega ahata je nastal v terciarnem obdobju pred mnogimi milijoni let. Od takrat kamen pokriva široko paleto potreb – od nakita do zdravljenja. Ponuja tudi zaščito pred negativno energijo in spodbuja bolj izpolnjeno življenje. Legenda pravi, da zdravilni kamen ščiti pred ugrizi kač, ugrizov škorpijonov in pikov žuželk, pa tudi pred strelo in celo preprečuje “zlo oko”.
Lastnosti rdečega ahata
Rdeči ahat ne pozna meja, ko gre za zdravilne lastnosti in koristi!
Danes se rdečkast dragi kamen običajno uporablja za krepitev notranjega ravnovesja. Negativna energija se zadrži stran ali se pretvori v pozitivno energijo. Nosilec rdečega ahata tako čuti pozitivno energijo in s tem več samozavesti. Nočne more in tesnoba s tem posebnim vsakodnevnim pomočnikom nimajo možnosti.
Lahko pomaga pri želodčni in menstrualnih krčih. Lajša bolečine v očeh, epilepsijo, zvišano telesno temperaturo, poškodbe sluha in alkoholizem. V zdravstvu ščiti krvne žile in celično tkivo.
Ahat spodbuja našo ljubezen do sebe in nam pomaga, da se sprejmemo takšne, kot v resnici smo. Skozi ahat teče energično pomirjujoč učinek, ki odpravlja strahove tam, kjer se pojavijo. Ahati so znani tudi kot zaščitni kamni, ki zadržujejo negativne energije in vibracije ter dajejo njihovemu uporabniku pomirjujoč občutek varnosti in ravnovesja. Zato je tudi ahat zelo rad nošen kot amulet.
Rdeči ahat ščiti zlasti korensko čakro. Korenska čakra je glavna čakra človeškega telesa. Nahaja se na trtici, na genitalijah in na presredku. Predstavlja predvsem vitalnost, varnost in ozemljitev.