Zapestnica Lapis Lazuli
Zapestnica Lapis Lazuli ne vsebuje niklja, svinca in kadmija; kar pomeni, da takšni elementi niso prisotni oz. so v omejenih količinah, dovoljenih po evropskih standardih za varnost izdelkov.
Lapis Lazuli je temno moder kamen z zlatimi piritnimi nitmi, ki so ga zaradi svoje moči, hvalili že egiptovski duhovniki, kralji in bojevniki. Kamen spodbuja pristnost, jasno vednost, duhovni uvid, notranjo umirjenost in mir. Lapis Lazuli omogoča iskreno komunikacijo in zdravljenje, tako fizično kot čustveno. Lajša težave z grlom, glasom, ščitnico, glavobolom, krvnim tlakom in ekcemom.
Kamen Lapis Lazuli je zelo težko najti. Če je modra barva Lapis Lazulija bolj globoko modra je ta seveda močnejši. Kos nakita z Lapis Čazulijem je odličen način, kako izkoristiti njegovo energijo. Če želite aktivirati svoj notranji glas in povezavo z notranjo resnico, je najbolje, da Lapis Lazuli nosite kot uhane ali obesek, za aktivacijo njegovih zaščitnih lastnosti pa prstan ali zapestnico. Minerali v nakitu, bodisi uhanu, prstanu ali obesku na ogrlici so v današnjem času predmet komunikacije, ker je objekt pred nami, na nek način nas prisili, da se pričnemo zavedati telesa, sebe in prostora, kjer se nahajamo.
Rutiliran kremen
Rutiliran kremen je kamen z zlatimi ”iglicami” v notranjosti in je znan po svojih zdravilnih lastnostih. Krepi moč volje in je kamen vitalnosti. Pomaga vam razsvetliti razpoloženje in očistiti negativnosti. Na fizični ravni rutiliran kremen spodbuja regenerativno sposobnost telesa in celično regeneracijo. Pozitivno vpliva na kronične bolezni, kot sta astma in kronična utrujenost.
Ganeša – simbol blagostanja in sreče
Ganeša je hindujski bog začetkov s slonovo glavo. Molitve posvečene Ganeši se po navadi izgovarjajo na začetku obredov ali meditacije, da bi se priklicala moč premagovanja ovir. Ganeša je najbolj pribljubljen hindujski bog v Zahodni Indiji, zlasti v zvezni državi Maharaštra, kjer je v Mombaju tudi največji festival posvečen Ganeši.
Ganeša je najbolj znano, najbolj priljubljeno in oboževano božansto hindujske mitologije. Znan je predvsem kot božanstvo, ki prinaša duhovno in materialno blagostanje ter odstranjuje ovire na duhovni, kot tudi na materialni ravni. Najstarejše sledi o Ganeši izvirajo še pred 5. stoletjem pred našim štetjem. Ganeša je tudi zavetnik umetnosti in znanosti ter intelekta in modrosti.